27 września br.
Klasy 2C i 2B wyruszyły wcześnie rano na wycieczkę do Torunia. Uczniowie mogli zobaczyć jak niezwykle i malownicze jest miasto, które jak wiemy, słynie z pysznych pierników i jest miejscem narodzin Mikołaja Kopernika. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli wspaniały seans pt. „Kolorowy kosmos”. Następnie zostali zaproszeni do pieczenia własnoręcznie wykonanych pierników w Żywym Muzeum Piernika. Wspaniała aranżacja wnętrz tego miejsca przeniosła ich do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Ostatnim miejscem było Muzeum Legend Toruńskich. Animatorzy skutecznie zachęcili uczniów do wspólnej zabawy. Wycieczka trwała od świtu do nocy i pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.