2 października br.
Nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Celami akcji było: pokazanie uczniom, że czytanie książek jest nadal modne i ciekawe oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili.

Tego dnia chętni uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Joanną Jagiełło, podczas którego dowiedzieli się na czym polega praca pisarza i otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące twórczości autorki. Najmłodszym uczniom głośno czytała młodzież z klas 8A i 8B oraz 6D. Do akcji dołączyli się również nauczyciele, czytając uczniom swoje ulubione książki podczas przerw w bibliotece szkolnej. Uczniowie z klasy 3A udali się do Przedszkola Miejskiego nr 1, gdzie zaprezentowali grupie 6-latków wiersz „Na straganie” Juliana Tuwima.

Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja zainspirowała innych do wykorzystania każdej wolnej chwili na lekturę. Dziękujemy uczniom, którzy wykonali ciekawe zakładki do książek oraz plakaty. Stały się one bajkową dekoracją tej akcji.

#przerwanaczytanie